Математика боюнча республикалык олимпиаданын жеңүүчүлөрү жана байге ээлери аныкталды

Автор: Мектептик, мектептен тышкаркы жана кошумча билим берүү башкармалыгы

11 Январь 2022 ж. 19:28

Көрүлдү: 2142

2022-жылдын 5-январында Математика боюнча республикалык олимпиаданын финалдык этабы аяктады. Олимпиаданы Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлиги жана Кыргыз-швед математикалык мектеби (KSMS) өткөрдү.

post.title

Бул олимпиада өлкөнүн мектептеринин жогорку класстарынын окуучуларынын бүйүрүн кызытты: каттоодон өткөн окуучулардын жалпы саны 23 миңден ашты.

Биринчи турда иштерди аткаруу үчүн эки саат берилди, бул аралыкта 11 миңдей катышуучу өз иштерин беришти. Былтыркыга салыштырганда быйыл катышуучулардын абдан жигердүүлүгү жана иштердин сапатынын жогору экендиги кубандырды.

Экинчи турга комиссия тарабынан 9, 10 жана 11-класстардын 72 окуучусу катыштырылды.

Олимпиадалык кыймылдын туруктуу фавориттери – адистештирилген мектептер менен катар өлкөнүн аймактарынын мектеп окуучулары, көптөгөн атактуу окуу жайлардын олимпиадачыларын артта калтырып, мыкты жыйынтыктарды көрсөтүштү.   

Иштерди текшерүүнүн жыйынтыктары боюнча Математика боюнча республикалык олимпиаданын комиссиясы тарабынан төмөнкүлөр жеңүүчүлөр жана байге ээлери деп табылды.   

9-класс

1-орун

37/50

Русланов Темирлан Рулсанович

Бишкек ш.

Биринчи май району

Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей

2-орун

26/50

Мурзаканов Шумкар Мелисович

Бишкек ш.

Биринчи май району

Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей

20/50

Мамытов Адиль Маратович

Бишкек ш.

Биринчи май району

Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей

3-орун

12/50

Курбанбекова Алиенора

Баткен областы

Баткен району

Баткен областтык гимназиясы

9/50

Исмаилова Аделина Уланбековна

Ысык-Көл областы

Ак-Суу району

Д. Бейшенов атындагы орто мектеп

 

10-класс

1-орун

42/50

Искандеров Эльдар Мирдинович

Бишкек ш.

Октябрь району

Газпром Кыргызстан мектеби

2-орун

33/50

Ыдырысова Нуркыз Маратовна

Бишкек ш.

Биринчи май району

№9 мектеп-гимназия

28/50

Исманалиев Сулайман Султанович

Жалал-Абад областы

Жалал-Абад шаары

М. Бабкин атындагы №1 орто мектеп

3-орун

25/50

Султанова Эльвира Эркиновна

Чүй областы

Ысык-Ата району

А. Айталиев атындагы орто мектеп

24/50

Арстанбеков Амантур Кубанычбекович

Жалал-Абад областы

Жалал-Абад шаары

М. Бабкин атындагы №1 орто мектеп

 

11-класс

1-орун

25/50

Саралинов Рустам Даниярович

Бишкек ш.

Свердлов району

№4 орто мектеп

2-орун

22/50

Жеентаев Бектур Канатбекович

Бишкек ш.

Биринчи май району

Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей

16/50

Канатбекова Кайыркуль Канатбековна

Нарын областы

Кочкор району

Н. Жүндүбаева атындагы орто мектеп

3-орун

13/50

Мадиев Марат Искендерович

Бишкек ш.

Биринчи май району

М. Ломоносов атындагы мектеп

11/50

Пак Александр Юрьевич

Бишкек ш.

Биринчи май району

№24 мектеп-гимназия

11/50

Дубанаева Динайым

Бишкек ш.

Свердлов району

52 орто мектеп

Бөлүшүңүз

Пайдалуу шилтемелер

Мамлекеттик сайттар жана порталдар