KSMS МАТЕМАТИКА БОЮНЧА IV РЕСПУБЛИКАЛЫК ОЛИМПИАДАНЫН ЖЫЙЫНТЫГЫ ЧЫГАРЫЛДЫ

Автор: Маалыматтык саясат бөлүмү

9 Апрель 2024 ж. 14:50

Көрүлдү: 1245

5-апрелде мектеп окуучулары арасындагы KSMS математика боюнча IV Республикалык олимпиаданын жеңүүчүлөрүн сыйлоо аземи өткөрүлдү.

post.title

6-класстын окуучулары арасында жеңүүчү болгондор:

I орун:

– Дооронбекова Нурия Мирбековна, Бишкек шаары, Акылтай” толук эмес жалпы билим берүү мектеби,

– Турсунбаев Элдар Алмазович, Бишкек шаары, Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси,

II орун:

 – Камчыбеков Бекжан Эрланович, Бишкек шаары, Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси,

III орун:

– Шумкарбек уулу Даутбек, Чүй облусу, №20 мектеп,

– Султанов Эржан Эргешалыевич, Жалал-Абад облусу, №3 мектеп.

7-класстын окуучулары арасында жеңүүчү болгондор:

I орун – Ким Ангелина Гильеновна,  Бишкек шаары, № 24 мектеп,

II орун – Абуев Ормон Аманжолович, Жалал-Абад облусу, Токтогул атындагы мектеп-гимназиясы,

III орун – Бараканов Алим Турусбекович, “Акылман” Президенттик лицейи.

8-класстын окуучулары арасында жеңүүчү болгондор:

I орун – Мусаходжаев Султан Маратович, Бишкек шаары, №70 мектеп-гимназия окуу-тарбиялык комплекси,

II орун – Айжигитов Санжар Манасович, Бишкек шаары, КРСУнун алдындагы жалпы билим берүү орто мектеби,

III орун – Даудов Тимур Маратович, Бишкек шаары, №24 мектеп-гимназиясы.

9-класстын окуучулары арасында жеңүүчү болгондор:

I орун – Жолдошева Амина Туляновна, Бишкек шаары, №12 мектеп-гимназия окуу-тарбиялык комплекси,

II орун – Мизамов Айбала Канатбекович, Чүй облусу, “Кут билим” окуу-тарбия комплекси,

III орун – Чолпонкулов Атажан Кайратович, Бишкек шаары, Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси.

10-класстын окуучулары арасында жеңүүчү болгондор:

I орун:

– Киргизбаев Назар Азизбекович, Бишкек шаары, Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси,

– Капаров Нурдоолот Санжарович, , Бишкек шаары, Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси,

II орун – Кенжегулов Акниет Аралбекович, Бишкек шаары, Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси,

III орун – Токтобеков Дастан Мирбекович, Ысык-Көл облусу, Х.Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи.

11-класстын окуучулары арасында жеңүүчү болгондор:

I орун – Эшперов Нурсултан Ынтымакович, Бишкек шаары, “Газпром Кыргызстан” мектеби,

II орун – Асанкадыров Айдин Айбекович, Бишкек шаары, Е.Якир атындагы №61 автордук физика-математикалык мектеп-лицей комплекси,

III орун – Медетбеков Азамат Нурасылович, Жалал-Абад облусу, Курманбек баатыр атындагы Жалал-Абад лицейи;

Белгилей кетсек, олимпиада Кыргыз Республикасынын Билим берүү жана илим министрлигинин колдоосу менен Кыргыз-Швед математикалык мектеби тарабынан уюштурулган.

 

 

 

 

Бөлүшүңүз

Пайдалуу шилтемелер

Мамлекеттик сайттар жана порталдар