53 выпускника получили “золотые сертификаты”

16.07.2020

В этом году в Общереспубликанском тестировании приняли участие 43 245 школьников. Из них 53 учащихся набрали наибольшие баллы и получили “золотые сертификаты”.

Наивысший балл получила Нурбек кызы Акмарал, средняя школа им.Э.Мурзаева, село Кабылан-Кол, Алайский район, Ошская область. Ее балл – 229.

Представленность “золотых сертификатов” по областям:

  • г. Бишкек – 28,
  • г. Ош – 3,
  • Чүйская область – 6,
  • Ошская область – 2,
  • Таласская область– 2,
  • Баткенская область – 6,
  • Иссык-Кульская область – 4,
  • Нарынская область – 1,
  • Жалал-Абадская область -1.

При этом в дополнительном туре Общереспубликанского тестирования (13-14 июля 2020 года) приняли участие еще 700 школьников, которые не смогли по различным причинам принять участие в двух предыдущих турах.

Министерство образования и науки Кыргызской Республики поздравляет учащихся, которые набрали наивысшие баллы на ОРТ, и их родителей и желает им успехов в учебе.

Список 53 выпускников, получивших наивысшие баллы на ОРТ:

Аты-жөнү

Окуган мектеби

Району

Упайы

1

Нурбек кызы Акмарал

Э. Мурзаев атындагы орто мектеби

Алай району

229

2

Нуртилек Тобокелов

"Манас Ата-Себат" лицейи

Талас шаары

228

3

Намыс Идырысов

Э. Керимгазиев атындагы орто мектеби

Ысык-Көл району

228

4

Чолпон Абдисуханова

Кадамжайский лицей

Кадамжай району

228

5

Тимур Сулаймонов

"Газпром Кыргызстан" мектеби

Октябрь району, Бишкек

227

6

Айзат Топчубаева

Аю Парпиев атынданы мектеп-гимназиясы

Нокоат району

226

7

Пягай Наён

№12 мектеп-гимназиясы

Свердлов району, Бишкек

226

8

Асият Рахматова

А. Пушкин атындагы №17 мектеп-гимназиясы

Октябрь району, Бишкек

225

9

Нурлан Сапармурат

"Кут билим" окуу-тарбия комплекси

Аламүдүн району

225

10

Фотимахон Журабоева

"Давха" орто мектеби

Свердлов району, Бишкек

225

11

Камила Уланбекова

Кыргыз-түрк Анадолу лицейи

Ленин району, Бишкек

224

12

Сабырбек Маликов

 Кадамжай "Семетей" лицейи

Кадамжай району

224

13

Эркин Нусуров

Е. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейи

Биринчи май району, Бишкек

224

14

Азамат Бекбаев

№3 мектеп-гимназиясы

Лейлек району

223

15

Аян Исабеков

№26 гимназия-комплекси

Октябрь району, Бишкек

223

16

Саламатбек Мамбеткадыров

"Креатив-Таалим" билим берүү комплекси

Октябрь району, Бишкек

223

17

Элмирбек Ормонов

Ж. Атабаева атындагы №35 орто мектеби

Ош шаары

223

18

Белек Аязбеков

Е. Б. Якир атындагы №61 Физика-математикалык мектеп-лицейи

Биринчи май району, Бишкек

223

19

Артур Кызалаков

№67 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси

Свердлов району, Бишкек

223

20

Сардар Догдурбек

А. Токомбаев атындагы №24 орто мектеби

Биринчи май району, Бишкек

223

21

Ержан Жанузаков

Х. Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи

Каракол шаары

223

22

Тулендыбаев Мухаммед-Салих

Ч. Айтматов атындагы кыргы-түрк лицейи

Свердлов району, Бишкек

223

23

Самар Канатов

А. Карымшаков атындагы №6 орто мектеби

Түп району

222

24

Жоомартмырза Маратов

Х. Карасаев атындагы Ысык-Көл лицейи

Каракол шаары

222

25

Деревянко Анастасия

№70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси

Биринчи май району, Бишкек

222

26

Лола Умарова

Токмок "Үмүт" жалпы билим берүү лицейи

Токмок шаары

221

27

Мурат Боронбаев

№ 67 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси

Свердлов району, Бишкек

221

28

Те Анастасия

№6 мектеп-гимназиясы

Жайыл району жана Кара-Балта шаары

221

29

Нурадил Матараимов

№68 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси

Ленин району, Бишкек

221

30

Вороненко Иван

№1 мектеп-гимназиясы

Сокулук району

221

31

Адель Аскарбекова

Е. Б. Якир атындагы №61 Физика-математикалык мектеп-лицейи

Биринчи май району, Бишкек

221

32

Барсбег Кубанычбеков

Е. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейи

Биринчи май району, Бишкек

221

33

Чоро уулу Нурдин

 «Манас» лицей-интернаты

Талас району

221

34

Бегаим Абыкеева

№68 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси

Ленин району, Бишкек

220

35

Умай Дыйканбаева

№70 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси

Биринчи май району, Бишкек

220

36

Марат Дононбаев

№13 мектеп-гимназиясы

Ленин району, Бишкек

220

37

Өмүрбек уулу Марсел

Кадамжай "Семетей" лицейи

Кадамжай району

220

38

Уланбек кызы Агелина

Ч. Айтматов  атындагы №1  Новопавловка окуу-тарбия комплекси

Сокулук району

220

39

Умиджон Идрисов

Кадамжай "Семетей" лицейи

Кадамжай району

220

40

Ырыскелди Курманбеков

Курманбек баатыр атындагы №15 кыргыз-түрк лицейи

Жала-Абад шаары

220

41

Элиза Доскожоева

Е. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейи

Биринчи май району, Бишкек

220

42

Перизат Ибрагимова

Баткен облустук гимназия-жатак-мектеби

Баткен шаары

220

43

Айназик Коногалиева

К. Керималиев атындагы орто мектеби

Ат-Башы району

220

44

Амир Уланов

Е. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейи

Биринчи май району, Бишкек

220

45

Искендер Носинов

Е. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейи

Биринчи май району, Бишкек

220

46

Тилек Эминов

Ош "Сема" лицейи

Ош шаары

220

47

Гавхарой Хашимова

Е. Б. Якир атындагы №61 физика-математикалык мектеп-лицейи

Биринчи май району, Бишкек

220

48

Бакыт Ырысов

Б. Алыкулов атындагы №38 орто мектеби

Ош шары

219

49

Теӊгиз Турдукулов

И. Раззаков атындагы КМТУнун лицейи

Биринчи май району, Бишкек

219

50

Дарья Томарева

"Ариэл" окуу-тарбия комплекси

Октябрь району, Бишкек

219

51

Алымбек Бакиров

№31 мектеп-гимназиясы

Ленин району, Бишкек

219

52

Нуратан Кадыров

№68 мектеп-гимназия окуу-тарбия комплекси

Ленин району, Бишкек

219

53

Санжар Бактыбеков

В. Ф. Марков атындагы №1 орто мектеби

Чүй району

219

Пресс-служба МОиН КР